5 Temmuz Cuma 2019 Ekonomi Haberleri

GBP/USD

İngiltede Brexit ve siyasi belirisizlik devam ederken zayıf geien PMI verileri Pound’u düşüş yönünde baskılıyor. GBPUSD de düşüş yönündeki hareketlilik 1.2560 direncinde alış baskısıyla karşılaştı. Bu seviyeye yakın seyreden fiyatta alış baskısı artabilir ve yukarı yönde hareketlilik 1.2663 seviyesine kadar sürebilir. 1.2560 aşağısında kapanış gelmesi durumunda ise ivmeli düşüş hareketi gerçekleşebilir.

BRENT
ABD’de Ham Petrol Stokları -1.085M açıklandı. Rusyanında onay verdiği OPEC ülkelerinin üretim kısıtı petrol fiyatına destek olsa da ABD’nin İran arasındaki gerginlik fiyatı olumsuz etkiliyor. BRENT te 62.0 yatay direncinde artan alış baskısıyla başlayan yukarı yönlü hareketlilik devam ediyor. Düşüş hareketinde halinde 62.0 seviyesinde alış baskısı artabilir. Yukarı yönde hareketlilik ise 68.0 civarına kadar devam edebilir.

XAU/USD
G20 zirvesinde ABD ile Çin ticari anlaşmazlığını gidermek için müzakerelerine devam etme kararı almasıyla haftaya düşüşle başlayan Altın küresel çapta zayıf gelen PMI verileri sonrasında yükselişini sürdürdü. Fed’in faiz indirimi beklentisi devam ederken XAUUSD de yükseliş hareketi 1437 seviyesinde dirençle karşılaştı. Bir miktar geri çekilme gerçekleştiren fiyatın düşüne devam etmesi halinde 1401 seviyesinde alış baskısı artabilir. Yükseliş hareketinde ise 1437 seviyesi direnç konumunda önemini koruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.